Bon na zasiedlenie w ramach ww. projektu może być przyznany osobie młodej w wieku 18-29 lat (tj. do dnia poprzedzającego ukończenie 30 roku życia), która spełnia łącznie niżej wymienione warunki uczestnictwa w projekcie, tj.:
1. osoba bezrobotna w wieku:
a) do 25 roku życia zarejestrowana w PUP nie dłużej niż 4 miesiące liczone od dnia rejestracji,
lub
b) do 25 roku życia, która pozostaje w rejestrze bezrobotnych dłużej niż 4 miesiące, licząc od dnia ostatniej rejestracji i w okresie do 4 miesięcy od ostatniej rejestracji otrzymała wsparcie zgodnie z Planem realizacji Gwarancji dla młodzieży, lub
c) od 25 do 29 roku życia
2. osoba bezrobotna z ustalonym II profilem pomocy;
3. osoba młoda NEET, która na dzień przystąpienia do projektu spełnia łącznie trzy następujące warunki: nie pracuje, nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybiestacjonarnym), nie szkoli się (tj. nie uczestniczyła w okresie ostatnich 4 tygodni w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych ze środków publicznych).
Ponadto zgodnie z obowiązującymi w 2017 r. kryteriami dostępu w pierwszej kolejności bon na zasiedlenie otrzymają osoby:
a) o niskich kwalifikacjach (osoby z wykształceniem średnim lub poniżej),
b) długotrwale bezrobotne - zgodnie z definicją PO WER są to osoby pozostające bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy w przypadku osób do 25 roku życia oraz pozostające bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy w przypadku osób w wieku powyżej 25 lat (okres pozostawania bez pracy to okres bezpośrednio przypadający przed ostatnią rejestracją w PUP oraz po rejestracji liczony w pełnych miesiącach),
Bon na zasiedlenie otrzyma 30 osób bezrobotnych w okresie od marca br. do grudnia 2017r., zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji wniosków o wydanie bonu.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami może być złożony w wersji papierowej lub elektronicznej.
Wniosek złożony w formie elektronicznej należy przesyłać w godzinach pracy Urzędu tj. od 7.30 do 15.30 oraz powinien posiadać:
-
bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym
lub
-
podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.
Wnioski w formie pisemnej należy składać w Kancelarii Urzędu (I piętro) w godzinach pracy Urzędu tj. od 7.30 do 15.30
Termin naboru wniosków od 09 marca 2017 r. do odwołania.
Zasady, wnioski oraz wszystkie niezbędne załączniki dostępne są w siedzibie Urzędu lub bezpośrednio na stronie internetowej Urzędu.
http://www.kalisz.praca.gov.pl